სამეწარმეო უნარების ტრენინგები დასასრულს მიუახლოვდა
☑დღეს, მონაწილეებს ბიზნესის მართვის ფინანსურ დეტალებზე „დემოკრატიის ინსტიტუტის“ ფინანსური მენეჯერი - ნინო კვაშილავა ესაუბრა
☑დღის მეორე ნაწილში- თორნიკე მახარაძემ ტრენინგების შედეგები შეაჯამა, დარჩენილ მნიშვნელოვან საკითხებზე გაამახვილა ყურადღება და მონაწილეების კითხვებს უპასუხა
✅აღნიშნული ტრენინგით საგრანტო კონკურსის კიდევ ერთი ეტაპი დასრულდა.
28 აპრილიდან- 12 მაისის ჩათვლით, ჩვენი კონკურსის შერჩეული მონაწილეები სამეწარმეო განათლებაში ინტენსიურ კურსს გადიოდნენ , კვალიფიციურ გამოცდილ ტრენერებთან
ამით ჩვენი თანამშრომლობა არ სრულდება, ტრენინგების შემდეგ, საჭიროების შემთხვევაში, დამატებით ინდივიდუალურ კონსულტაციებს გავუწევთ მონაწილეებს
მანამდე , შერჩეულმა კონკურსანტებმა გაიარეს ბიზნეს იდეის წარდგენა, გასაუბრება- მონიტორინგის ეტაპები.
ახლა კი ველოდებით კონკურსანტებისგან ბიზნესგეგმებს, რაც იმას ნიშნავს რომ სულ მალე გვეცოდინება საგრანტო კონკურსში გამარჯვებულების ვინაობა.
"დემოკრატიის ინსტიტუტის" გუნდი წარმატებას ვუსურვებთ თითოეულ კონკურსანტს
"უნარები დასაქმებისა და თანამშრომლობისთვის - პერსპექტივები საქართველოს რეგიონებისთვის" (SECTORS) - პროექტს, ევროკავშირის დაფინანსებით, "ინოვაციებისა და ცვლილებების ინსტიტუტი" , "დემოკრატიის ინსტიტუტთან", საქართველოს ფერმერთა ასოციაციასა და ასოციაცია „ათინათთან“ პარტნიორობით აჭარაში, გურიასა და სამეგრელოში ახორციელებს.

Entrepreneurial Skills Trainings have come to an end.
☑ Today, Nino Kvashilava, Financial Manager of Institute of Democracy spoke to the participants on financial aspects in business management.
☑In the second part of the day, Business & Sales trainer Tornike Makharadze summarized the results of the course and answered the final questions of the participants.
Another stage of the grant competition was completed with this training.
From April 28 to May 12, the selected participants of our competition underwent an intensive course in entrepreneurial education with qualified and experienced trainers.
This is not the end of our cooperation, after trainings, if necessary, we will provide additional individual consultations for our beneficiaries.
Before that, the selected contestants went through the business idea presentation, interview and monitoring stages.
And now we are waiting for business plans from them, which means that we will soon learn about winners of the grant competition.
Institute of Democracy wishes great success to each contestant.
"Skills for Employment and Cooperation - Prospects for the Regions of Georgia" (SECTORs) - a project funded by the European Union is being implemented by Institute of Innovations and Changes (former Guria Youth Resource Center) in partnership with Institute of Democracy, Association of Georgian Farmers and Association, "Atinati" in Ajara, Guria and Samegrelo regions.