სტაჟირების პროგრამა დემოკრატიის ინსტიტუტში ● ნინო ნაკაშიძე
17 წლის გათხოვდა. დიდი ოჯახი ჰყავს. საფირმო კერძების შექმნა და ქართულ სამზარეულოში ახალი გემოების აღმოჩენა სიამოვნებას ანიჭებს. წლების შემდეგ გადაწყვიტა, მზარეულის უნარები უფრო დიდ სამზარეულოში გამოიყენოს და თავისი შემოსავალი ჰქონდეს.
ნინო ახლა რესტორან „ბათუმარანში“ მზარეულის პროფესიას ეუფლება. მარგარიტას მსგავსად, ჩვენ შესახებ ინფორმაცია, ინტერნეტ სივრცეში იპოვა, მოგვწერა, შემდეგ განაცხადი გამოგვიგზავნა, გასაუბრებაც გაიარა და უკვე, აქტიურადაა სარესტორნო საქმეში ჩართული.
როგორც ნინო ამბობს, „რესტორანში დროს დიდი მნიშვნელობა აქვს, აქ ყველაფერი სწრაფად ხდება, ჩემი თავი აქამდე სწრაფი მეგონა, თუმცა აქ სხვა რიტმია, მას არ უნდა ჩამორჩე". სირთულეები არ აშინებს, ფიქრობს, რომ ყველას უნდა ჰქონდეს თავისი პროფესია და შემოსავალი.
„დემოკრატიის ინსტიტუტი“ მხარს უჭერს ნინოს წამოწყებას და წარმატებებს უსურვებს.
პროექტი "უნარები დასაქმებისა და თანამშრომლობისთვის - პერსპექტივები საქართველოს რეგიონებისთვის - SECTORs", დაფინანსებულია ევროკავშირის მიერ და ახორციელებს დემოკრატიის ინსტიტუტი ინოვაციებისა და ცვლილებების ინსტიტუტთან (ყოფილი გურიის ახალგაზრდული რესურს ცენტრი) საქართველოს ფერმერთა ასოციაციასთან და „ათინათთან“ პარტნიორობით.

Nino Nakashidze is another successful participant of Institute of Democracy’s internship program.
She got married at the age of 17. Has a big family. Creating special dishes and discovering new flavors in Georgian cuisine is a pleasure for her. Years later, Nino decided to use cooking skills in “a large kitchen” to earn her own income.
Nino is now working as a cook at Batumarani restaurant. Like Margarita, she found information about us on the Internet, wrote us, then sent an application, went through an interview and is already actively involved in the restaurant job.
As Nino says, "time is very important here, everything happens instantly, I thought I was fast until now, but there is a different rhythm here, you shouldn't fall behind".
Institute of Democracy supports Nino's initiative and wishes her a lot of success.
The project "Skills for employment and cooperation - perspectives for the regions of Georgia - SECTORs" is funded by the European Union and is implemented by the Institute of Democracy in partnership with the Institute of Innovation and Change (former Guria Youth Resource Center), the Georgian Farmers' Association and "Atinati".